Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Jak pečovat o markýzy

Markýzové látky jsou vyráběny ze 100% akrylátového vlákna. Jsou navrhovány a vyráběny pro venkovní použití a následující pokyny o péči je nutno respektovat v plném rozsahu. Pročtěte si tedy praktické rady, jak si udržet markýzu co nejdéle v plné kondici.

sattler látky

Markýzové látky jsou vyráběny ze 100% akrylátového vlákna. Jsou navrhovány a vyráběny pro venkovní použití a následující pokyny o péči je nutno respektovat:

  • markýzová ramena musí zajistit trvalé vypnutí markýzové látky a odstranit jakékoliv tření. Toto napnutí musí také chránit látku před "vodními kapsami" na markýze.
  • v případě silného větru musí být ramena stažena
  • jestliže markýza byla stažena mokrá, je třeba ji co možná nejdříve rozevřít a nechat ji pořádně vyschnout. Atmosférické znečištění, které zůstává na povrchu, působí negativně a za vlhkých podmínek může způsobit plesnivění nebo rozpad látky. Markýzové látky mají sice speciální povrchovou úpravu jež chrání látku proti shromažďování špíny, nicméně k ochraně této úpravy je nutné dbát následujícího:
    • Standardní údržba: důkladně setřepat prach ze suché látky a jemně vyklepat nebo vykartáčovat. Pak čistit sprchováním vlažnou vodou se slabým roztokem přírodního mýdla, následně jemně vykartáčovat.
    • Odstraňování skvrn: při větším znečištění je doporučováno jako všeobecný přípravek ne více než 1/2 šálku bělícího prostředku a 1/4 šálku přírodního mýdla na 4,5 l vody. Látka by měla být v tomto přípravku ponořena maximálně 20 minut.

Poznámka:

  • nadměrné namáčení v bělícím prostředku může zhoršit kvalitu sešití. Látku je nutno pořádně vymáchat, aby se odstranilo všechno mýdlo. Tato metoda však nesmí způsobit, aby byla zcela odstraněna vodoodpudivost látky. Je-li odpuzování vody poškozeno, musí se látka impregnovat, aby tuto vodoodpudivou vlastnost opět získala.
18 lidem se líbí tento článek.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.