Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Zasklívání lodžií, teras a balkonů je jedním ze základních kroků, jak bydlet ekologicky, komfortně a moderně

Kvalitně řešená prosklená plocha slouží nejen jako ochrana před pronikáním chladu, ale díky využívanému slunečnímu záření i přirozeně zlepšuje energetickou bilanci možnost, aby se do bytu dostal zloděj. „Důležité je, aby odborná firma nabídla majitelům lodžií v panelových i rodinných domech komplexnost kvalitního řešení, dlouholetou praxi a zkušenosti“, tvrdí Rostislav Karásek z českobudějovické firmy Karásek. Jako příklad ideálního zasklení lodžií představuje sídliště Vltava v Českých Budějovicích, kde firma systémem Plus zasklila na 50 lodžií.

„Naše systémy, které dodáváme, se vyznačují jednoduchou a lehkou konstrukcí, vysokou užitnou i estetickou kvalitou po celou dobu jejich životnosti. Mají moderní design a trvalou funkčnost při minimálních nárocích na údržbu“, říká majitel firmy Karásek

bezrámové zasklení Verso bezrámové zasklení Verso

„Neviditelné zasklení“

Odborníci doporučují buď zasklívací systémy posuvných křídel v hliníkových rámech, nebo systémy bezrámových posuvných a otočných skleněných křídel. Produktem, který dokonale splývá s okolím a nenarušuje vzhled domu je bezrámový systém Vista nebo systém Verso pro lomené lodžie s betonovým nebo kovovým zábradlím. Je vyroben z čirého bezpečnostního skla tloušťky 6 milimetrů s broušenými hranami a z vodících hliníkových profilů. „spolu s uzavíracími profily a speciálním těsněním mezi křídly zajišťuje dokonalou těsnost konstrukce“, vysvětluje výhody „neviditelného“ zasklení Rostislav Karásek.

 Druhým produktem, který zajišťuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti nepřízni počasí, hluku, prachu a exhalacím, je rámový posuvný zasklívací systém Plus. Tento systém je pro uzavírání balkonů a lodžií panelových domů univerzálním řešením.

„Je koncipován tak, aby byl použitelný pro všechny modulové rozměry i konstrukční soustavy“, uvedl odborník

Zasklívání je věda, která potřebuje odborníky

Zasklení lodžie rámovým systémem

Vývoj všech zasklívacích systémů vždy probíhá ve spolupráci se specialisty různých oborů (tváření plastů, statika konstrukcí, stavební a konstrukční materiály), kteří svými návrhy a výpočty naddimenzovali sílu hliníkových profilů i tvary tak, aby systém jako celek byl schopen čelit síle i sání větru i v nejvyšších podlažích panelových domů. Hliníkové profily jsou povrchově upraveny vypalovaným lakem bíle barvy (nebo jiné barvy na přání) s předpovrchovou úpravou chromátováním, popřípadě eloxáží v barvě natur. 

Veškerý použity materiál odolává korozi a je UV stabilní včetně tmelů. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost celého systému a jeho bezchybná funkčnost po celou dobu životnosti. Novou řadou výrobků s použitím systému hliníkových profilů jsou konstrukce venkovních místností – altánů, zastřešení zápraží, kompletní realizace zimních zahrad, případě zastřešením bazénů.

29 lidem se líbí tento článek.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.