Infolinka

+420 777 727 328

Elektrickou markýzu? ANO! S motorem od Somfy

Viktor Karásek
Viktor Karásek
27.09.2014

Budu se opakovat, ale exteriérové stínění je právě to, které je nejúčinnější, když uvážíme použití kvalitní markýzové látky (například značky Sattler) nebo technických textilií (Soltis, Mermet, Serge) a jestliže výše uvedené přijmete jako vhodné řešení k investici – nešetřete. Trh je plný výrobků, kdy každý má svého kupce. Mám na mysli informovaného, ale i neinformovaného kupce.

Já za sebe mohu doporučit výrobky osvědčených dodavatelů se kterými spolupracuji (Firma Karásek s.r.o.), protože nabízejí k výrobkům i servis v podobě technické podpory, výkresy jednotlivých dílů, hlavně konzol k upevnění markýzy. A nejen to. Jsou ochotni spolupracovat při obchodních případech, které jsou v něčem speciální. To si myslím je právě ta deviza, kterou mohu předávat dále a to Vám – našim zákazníkům. Na těchto základech zkušeností se pak snadněji stanete také naším spokojeným zákazníkem. To jsem se více rozepsal o důvodech proč u nás objednávat markýzy.

A zpět ke stínění, které když bude plnit svou roli na „jedničku“, tak bude určitě poháněno elektromotorem. Pak takový výrobek snadno doplníme pro vaši spokojenost čidlem reagujícím na vítr. To pro bezpečnost vaši i výrobku. A sluneční automatika zařídí stínění právě, když bude potřeba, doporučuji.

Možnosti jsou samozřejmě různé.

A proč vám tento článek píši? Kde vzít 230V, když jsem s elektrickým výrobkem při stavbě nebo rekonstrukci nepočítal? Markýzy s navinutou látkou na válci mají motor ukrytý uvnitř válce – to pro ty budoucí zákazníky, kteří toto neví a často se ptají, jestli motor bude vidět a jak je velký.

Motor je integrovaný ve výrobku a není vidět, je vždy lepší objednat markýzu již ovládanou motoricky, jsme doporučovatelé bezdrátového / radiového způsobu a to i proto, protože je jednodušší tento připojit do sítě 230V bez nutnosti ještě „prodrátovat“ motor s místem, kde bude vypínač. 

To určitě v případech, kde není vhodná stavební příprava. Následně uvedu několik příkladů, kde se dá motor napojit na 230V bez přerušované (vypínané) fáze. Takže nejlépe bude vyhovovat zásuvkový obvod.

Máme mnoho zákazníků, kteří mají na terase/ balkoně 230V zásuvku, ale často do 100 cm výšky od země. Tak zde je možné přívod 230V k markýze instalované často ve výšce 250 – 300 cm vložit do elektroinstalační lišty na již hotovou fasádu.

A je tohle pravé řešení? Pak se tedy dotazuji zákazníků, zda je v půdních prostorách 230V přípojné místo. Například anténní zesilovač nebo jiné zařízení na 230V. Také si představte rodinný dům s prvním patrem, které je také obytné. Zde pak zvítězí možnost připojit markýzu k zásuvkovému okruhu v prvním podlaží nebo v podkroví provrtaným otvorem od zásuvky ven na fasádu. A to je to tajemství, když nám záleží na Vaší budoucí spokojenosti.

Věřím, že je možné získat i opačný názor jiného obchodníka, který Vám bude více doporučovat ovládání například horizontální markýzy klikou.  Ale v dnešní době je v naší nabídce již více výrobků, které  lze ovládat pouze motoricky a to buď pro svou odolnost proti větru nebo z důvodu použití mechanismu k velkému napínání markýzové látky. Také se může jednat o markýzu pro stínění zimních zahrad z exteriérové strany pouze na 230V.  Zde je pak ruku v ruce důležitá automatizace zmíněná dříve v tomto článku.

Věřím, že tyto cenné informace se Vám budou hodit.

Rosťa Karásek

Podobné články

20150821-075183

Stínění pergoly pomocí baldachýnu

Možná i ve vašem případě jste se propracovali až k tomuto článku, protože byste rádi pořídili vhodné a funkční stínění vaší pergoly. Zřejmě jste ve fázi, kdy po vybudování pergoly tedy dřevěné konstrukce s průhlednou střechou je vhodné účelné přemýšlet i více do budoucnosti a proto jsme tu my. Myslím tím situaci, kdy jako první…

Karásek - stínění zimní zahrady - rolety a baldachýn

Jak zastínit vaši zimní zahradu – Tipy a Triky

Víte, že zimní zahrada může být skvělé místo pro relax i v době, kdy se do ní opírá slunce? Stačí mít chytře vyřešené stínění a místo skleníku na tropické rostliny máte místo, kde vám bude příjemně pod jara do podzimu. Jaké možnosti máte? Pojďme se na to podívat!  Baldachýny a rolety – vnitřní stínění s…

img-2854-4

Svislé markýzy – tma X světlo X stín

Máme pro vás i markýzy jak nadpis napovídá pro aplikaci na stěny tzn. kdy se markýza stahuje/vytahuje nahoru a dolů. V této kategorii je samozřejmě opět více typů výrobků, každý má jiný účel užití, s jinými maximálními rozměry a jinou odolností proti větru, byť se jedná o stínící výrobek je potřeba tuto důležitou vlastnost brát…

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.