Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Elektrickou markýzu? ANO! S motorem od Somfy

Rád bych se s Vámi podělil o informace, které mohou pomoci Vám, každému kdo uvažuje o pořízení nové markýzy nebo stínícího prvku k vašemu domu nebo provozovně. Samozřejmě je mnoho možností, jak zastínit uvažovaný prostor k práci nebo odpočinku.

Somfy Telis 4 RTS

Budu se opakovat, ale exteriérové stínění je právě to, které je nejúčinnější, když uvážíme použití kvalitní markýzové látky (například značky Sattler) nebo technických textilií (Soltis, Mermet, Serge) a jestliže výše uvedené přijmete jako vhodné řešení k investici – nešetřete. Trh je plný výrobků, kdy každý má svého kupce. Mám na mysli informovaného, ale i neinformovaného kupce.

Já za sebe mohu doporučit výrobky osvědčených dodavatelů se kterými spolupracuji (Firma Karásek s.r.o.), protože nabízejí k výrobkům i servis v podobě technické podpory, výkresy jednotlivých dílů, hlavně konzol k upevnění markýzy. A nejen to. Jsou ochotni spolupracovat při obchodních případech, které jsou v něčem speciální. To si myslím je právě ta deviza, kterou mohu předávat dále a to Vám – našim zákazníkům. Na těchto základech zkušeností se pak snadněji stanete také naším spokojeným zákazníkem. To jsem se více rozepsal o důvodech proč u nás objednávat markýzy.

A zpět ke stínění, které když bude plnit svou roli na „jedničku“, tak bude určitě poháněno elektromotorem. Pak takový výrobek snadno doplníme pro vaši spokojenost čidlem reagujícím na vítr. To pro bezpečnost vaši i výrobku. A sluneční automatika zařídí stínění právě, když bude potřeba, doporučuji.

Možnosti jsou samozřejmě různé.

A proč vám tento článek píši? Kde vzít 230V, když jsem s elektrickým výrobkem při stavbě nebo rekonstrukci nepočítal? Markýzy s navinutou látkou na válci mají motor ukrytý uvnitř válce – to pro ty budoucí zákazníky, kteří toto neví a často se ptají, jestli motor bude vidět a jak je velký. 

Motor Somfy

Motor je integrovaný ve výrobku a není vidět, je vždy lepší objednat markýzu již ovládanou motoricky, jsme doporučovatelé bezdrátového / radiového způsobu a to i proto, protože je jednodušší tento připojit do sítě 230V bez nutnosti ještě „prodrátovat“ motor s místem, kde bude vypínač. 

To určitě v případech, kde není vhodná stavební příprava. Následně uvedu několik příkladů, kde se dá motor napojit na 230V bez přerušované (vypínané) fáze. Takže nejlépe bude vyhovovat zásuvkový obvod.

Máme mnoho zákazníků, kteří mají na terase/ balkoně 230V zásuvku, ale často do 100 cm výšky od země. Tak zde je možné přívod 230V k markýze instalované často ve výšce 250 – 300 cm vložit do elektroinstalační lišty na již hotovou fasádu. 

A je tohle pravé řešení? Pak se tedy dotazuji zákazníků, zda je v půdních prostorách 230V přípojné místo. Například anténní zesilovač nebo jiné zařízení na 230V. Také si představte rodinný dům s prvním patrem, které je také obytné. Zde pak zvítězí možnost připojit markýzu k zásuvkovému okruhu v prvním podlaží nebo v podkroví provrtaným otvorem od zásuvky ven na fasádu. A to je to tajemství, když nám záleží na Vaší budoucí spokojenosti.

Věřím, že je možné získat i opačný názor jiného obchodníka, který Vám bude více doporučovat ovládání například horizontální markýzy klikou.  Ale v dnešní době je v naší nabídce již více výrobků, které  lze ovládat pouze motoricky a to buď pro svou odolnost proti větru nebo z důvodu použití mechanismu k velkému napínání markýzové látky. Také se může jednat o markýzu pro stínění zimních zahrad z exteriérové strany pouze na 230V.  Zde je pak ruku v ruce důležitá automatizace zmíněná dříve v tomto článku.

Věřím, že tyto cenné informace se Vám budou hodit.

Rosťa Karásek

24 lidem se líbí tento článek.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.