Infolinka

+420 777 727 328

Svislé markýzy – tma X světlo X stín

Viktor Karásek
Viktor Karásek
27.09.2019

Máme pro vás i markýzy jak nadpis napovídá pro aplikaci na stěny tzn. kdy se markýza stahuje/vytahuje nahoru a dolů. V této kategorii je samozřejmě opět více typů výrobků, každý má jiný účel užití, s jinými maximálními rozměry a jinou odolností proti větru, byť se jedná o stínící výrobek je potřeba tuto důležitou vlastnost brát v potaz.

Často je možné vidět markýzu s vodícími lanky i tam kde by být neměla, protože při větru je odpor látky velký (viz. plachty na plachetnici) a když tuto markýzu použijete ve volném prostoru tzn. jinde než před sklem okna pro kterou je markýza koncepčně navržena, může být problém a nebudete spokojeni. Svislé nebo i vertikální markýzy budou u Vás opět vybaveny kvalitní markýzovou látkou SATTLER, DICKSON, technický textil a tím Vám jasně deklarujeme a slibujeme dlouletou spokojenost se stálobarevností a ochranou před UV zářením. Tyto látky mají svou kvalitu prokazatelnou i údajem hmotnosti – 230 g/m2 a to je to, co potřebujete. Svislé markýzy jak název napovídá budou vhodné pro aplikace do bočních stěn pergoly a to ať zasklené nebo nezasklené. V případě že pergolu ještě nemáte zasklenou bylo by fajn pouvažovat o případném budoucím možném zasklení a to hlavně z důvodu, aby markýza pak někdy nepřekážela nebo neznemožňovala použití posuvných nebo jiných zasklívacích systémů.

Po rozhodnutí použití svislých markýz, pak již budeme rádi, když nám byť i o malé pravděpodobností budoucího použití zasklení povíte. Vše pak bude spíše bez více nákladů. Svislé markýzy se svými maximálními rozměry dle typu pak mohou překvapit a jejich ovládání, dle velikosti pak bude možné ručně klikou nebo elektromotoricky. U některých typů pak pouze elektromotoricky. První rozdělení bych rád upřesnil na tyto možnosti: Boční vedení lanky nebo tyčkou (kulatina), nebo boční vedení v lištách se ZIP systémem. Kdy první způsob jsem již zmínil výše a druhá možnost je ta doporučitelná právě pro aplikace do bočních stěn pergol, protože zde pak může snadno plnit funkci větrolamu, respektive zamezit průvanu pod pergolou. Pozor však na vlastnosti látky – stínit, a tím snižovat světelnou úroveň v chráněném prostoru. Tuto schopnost pak lépe plní skleněné posuvné systémy, které mohou celoročně oddělovat interiér od exteriéru. Co bych s markýzou i se ZIP systémem nedoporučil. Jsme sice v kategorii vertikálních markýz, ale představte si situaci, kdy uvážíte použití tohoto typu markýz do všech bočních stěn a pak zjistíte, že průchod je pak možný až po 100% vytažení zvolené markýzy.

Pro takový případ je na místě uvážit i použití horizontální markýzy – tzn. stínící kšilt – jako když si nasadíte na hlavu kšiltovku. Oči horizontálně a do dálky vidí a přesto jsou ve stínu. To je jen nápad řešení které pro Vás na základě Vašich přání a indicií ve většině případů najdeme. Samozřejmě počítáme s loajálností v takových případech, protože právě ten nápad může být zásadní rozdíl, kterého by pak uměl každý zneužít a považovat ho za svůj a poptat ho jinde, kde bez práce a přemýšlení (možná až roboticky) sdělí nižší cenu možná až na hranici rentability. Rádi Vám pomůžeme a k tomu potřebujeme od Vás kooperaci a zaslání fotek místa pro uvažovanou instalaci a co nejvíce indicií o vašich představách, jak užitkových co by jste rádi získali ale i o barvách konstrukce výrobku, které mohou být také důležité.

 

Podobné články

20150821-075183

Stínění pergoly pomocí baldachýnu

Možná i ve vašem případě jste se propracovali až k tomuto článku, protože byste rádi pořídili vhodné a funkční stínění vaší pergoly. Zřejmě jste ve fázi, kdy po vybudování pergoly tedy dřevěné konstrukce s průhlednou střechou je vhodné účelné přemýšlet i více do budoucnosti a proto jsme tu my. Myslím tím situaci, kdy jako první…

005041

Na co si dát pozor při nákupu markýzy?

Jak se horizontální markýza vybírá a podle jakých parametrů si ji vybrat jako vhodnou alternativu právě pro vaší terasu, balkon? Na úvod ještě upřesním pojem horizontální markýza, jedná se o jednu z mnoha typů markýz jako stínícího výrobku. Horizontální markýza přesněji řečeno je markýza s horizontálními (vodorovnými) skládacími rameny upevněnými buď na nosném profilu v…

solar-protection-fabric-membranes-exterior-63267-1768437

Jak pečovat o markýzy

Markýzové látky jsou vyráběny ze 100% akrylátového vlákna. Jsou navrhovány a vyráběny pro venkovní použití a následující pokyny o péči je nutno respektovat v plném rozsahu. Pročtěte si tedy praktické rady, jak si udržet markýzu co nejdéle v plné kondici.

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.