Infolinka

+420 777 727 328

4 důvody, proč si pořídit zimní zahradu

Viktor Karásek
Viktor Karásek
31.05.2023

Máte za domem zahradu a rádi se kocháte pohledem na to, co vám tam roste? Představte si, že byste si mohli užívat pohled do zeleně bez ohledu na počasí.  

Mít místo, které má všechny výhody verandy, ale zároveň tam neprší a nefouká, to je jeden z důvodů, proč k nám zákazníci přichází. Je toho ale mnohem víc. Pokud zatím zvědavě okukujete zimní zahradu sousedovi a ještě nejste úplně přesvědčení, že je to pro vás, přečtěte si následující řádky. Podělíme se s vámi o  postřehy z praxe a ukážeme vám, jaké výhody pořízení zimní zahrady našim zákazníkům přináší. 

Místo pro relax i práci uprostřed zeleně

Na zimní zahradě je nejlepší to, že jste zároveň doma i venku. Můžete se sem schovat, když potřebujete chvilku pro sebe, třeba s knížkou, tabletem nebo jen šálkem kávy. Je to mnohem lepší, než lenošit v obývacím pokoji, i proto, že díky prosklení z boku i shora máte vždycky dost světla, a to i když venku prší. Denní světlo je důležité pro duševní pohodu a navíc ten výhled! 

Zimní zahradu ale můžete využít i jako základnu pro home office, zvlášť pokud nemáte vlastní pracovnu. Možná už jste zjistili, že sedět v obýváku nebo u kuchyňského stolu není moc efektivní, protože pořád kolem sebe vidíte, co je potřeba udělat. Zapnout myčku, vytáhnout věci ze sušičky,.. V zimní zahradě tyhle rušivé elementy zmizí, zato budete v inspirativním prostředí, které zaručeně probudí vaši kreativitu.

 

Jídelna pod širým nebem, kde nezmoknete 

Zimní zahradu můžete využít i jako jídelnu, zvlášť pokud ji máte kousek od kuchyně. A co teprve když tady uspořádáte párty! Při hezkém počasí jen odsunete skla a necháte dovnitř proudit čerstvý vzduch, za deště si budete užívat pohodu uprostřed zeleně, ale pěkně v suchu. Navíc vám tu vítr nebude brát ubrousky a nehrozí ani nálet hmyzu. 

Historické okénko:

Víte, že koncept zimních zahrad vznikl už v 17. století? Tehdy se jim ale říkalo oranžérie, protože sloužily hlavně k přezimování pomerančovníků a jiných choulostivých stromků a keřů. Bývaly součástí šlechtických sídel a domů bohatých měšťanů. Ve 20. století se pak často objevovaly jako přístavby chalup, ale byl problém s jejich vytápěním.

Květinový ráj od jara do podzimu 

Máte doma málo prostoru na pokojové rostliny? Líbí se vám velké oleandry, ale v obývacím pokoji zavazí? Milujete orchideje a doma na okně jejich krása tak nevynikne? Zimní zahrada může být vaše květinové království. Narozdíl od skleníku tu nebude vlhko a horko, takže od jara do podzimu tu můžete být tak dlouho, jak chcete. Taky je tu prostor pro předpěstování sazenic nebo přesazování květin. Záleží jen na vás, jak si interiér zařídíte. Jen myslete na to, že v zimě tu může klesnout teplota až k nule, takže na zimování květin naše sezónní zahrady příliš vhodné nejsou. 

Estetický prvek a investice do budoucna 

Zimní zahrada vytváří příjemný a plynulý přechod mezi vnitřním a venkovním prostorem. Prosklené interiéry jsou v poslední době velkým hitem a hliníková konstrukce, kterou používáme, vypadá velmi esteticky a designově. Můžete si vybrat i typ skla, způsob otvírání i další komponenty, aby zimní zahrada přesně odpovídala vašim představám.

Investice do zimní zahrady s hliníkovou konstrukcí může významně zvýšit hodnotu vaší nemovitosti. Rozšíření užitné plochy a možnost využití zimní zahrady od jara do podzimu jsou žádanými vlastnostmi, které mohou zvýšit hodnotu vašeho domu na trhu. Každou zimní zahradu navíc děláme přímo na míru konkrétní stavbě, takže má pak originální vzhled a kouzlo. 

Máte ještě nějaké otázky? Nebo si od nás už rovnou chcete objednat realizaci zimní zahrady? Ozvěte se nám, moc rádi vám zimní zahradu navrhneme i postavíme.

Podobné články

004902

Zima je krásná, ale jak se zahřát?

Zimní období, tedy doba od 22. prosince do 20. března je obdobím, které vnímáme každý jinak. Jednoduše bych řekl, že děti mají zimu rády protože jde o období, kdy dostávají dárky o Vánocích, těší se na zimní prázdniny a lyžování – prostě zimní sporty. Druhou skupinou jsou potom dospělí, kteří samozřejmě mohou vnímat výhody zimy…

bezrámové zasklení Verso

Zasklívání lodžií, teras a balkonů je jedním ze základních kroků, jak bydlet ekologicky, komfortně a moderně

Kvalitně řešená prosklená plocha slouží nejen jako ochrana před pronikáním chladu, ale díky využívanému slunečnímu záření i přirozeně zlepšuje energetickou bilanci možnost, aby se do bytu dostal zloděj. „Důležité je, aby odborná firma nabídla majitelům lodžií v panelových i rodinných domech komplexnost kvalitního řešení, dlouholetou praxi a zkušenosti“, tvrdí Rostislav Karásek z českobudějovické firmy Karásek. Jako příklad ideálního…

solar-protection-fabric-membranes-exterior-63267-1768437

Jak pečovat o markýzy

Markýzové látky jsou vyráběny ze 100% akrylátového vlákna. Jsou navrhovány a vyráběny pro venkovní použití a následující pokyny o péči je nutno respektovat v plném rozsahu. Pročtěte si tedy praktické rady, jak si udržet markýzu co nejdéle v plné kondici.

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.