Infolinka

+420 777 727 328

Ukázka realizace: zimní zahrada tří sezón pro RD v Ostravě

Viktor Karásek
Viktor Karásek
22.11.2023

Když se díváte na zimní zahrady na fotkách, nebo vás zaujme některá ve vašem okolí, vidíte jen malý kousek toho, co všechno se dá vymyslet a jak celý koncept funguje. My pro vás máme pohled přímo do zákulisí, včetně vysvětlení, co a proč používáme. Chceme vám představit jednu z našich realizací, zimní zahradu u rodinného domu v Ostravě

Požadavek – zimní zahrada, která doplní zastřešenou terasu 

Když jsme poprvé viděli fotky domu, kde chtěli majitelé postavit zimní zahradu, bylo nám jasné, že nás čeká práce na poměrně komplexním projektu. Samotný dům měl totiž už malou zastřešenou terasu, kde si majitelé vybudovali posezení. Terasa se ale dala použít jen při pěkném počasí a to majitelům přestalo vyhovovat. Rozhodli se pojmout změnu velkoryse a kromě zasklení terasy na ni navázat i hliníkový altán, aby se zvětšila zastřešená plocha a zároveň zachovalo otevření prostoru. 

Pečlivé rozměření prostoru a návrh stavby s bezrámovým systémem

Po schválení předběžného rozpočtu vyrážíme ve smluvený termín k vám. První věc, kterou děláme hned poté, co přijmeme Vaši zakázku, je změření dispozic. Projdeme si místo, kde bude zimní zahrada stát, a změříme všechny rozměry, které budeme potřebovat pro navržení projektu. Zároveň zjišťujeme, jak bude zimní zahrada napojená na stavbu.

V případě domu v Ostravě jsme museli vyřešit kotvení na stěnu s obložením a napojení na střešní vazbu v podokapové části. Pak už zbývalo jen vybrat odstín pro konstrukci zimní zahrady. V tomto případě jsme zvolili hnědou barvu, aby ladila se střechou i s obložením domu.

Pro stěny zahrady jsme použili bezrámový systém PATIO LIVING MOVE. Ten je oblíbený u klientů, kteří chtějí mít nerušený výhled ven, protože mezi jednotlivými skleněnými stěnami nejsou kovové komponenty. Ovládá se jednoduše – když chcete zimní zahradu otevřít, stačí uvolnit západku na zemi a shrnout komponenty na jednu stranu. Otvírání jsme navrhli jak na straně dál od domu, tak i přímo u fasády, aby se prostor dal dobře vyvětrat. Na jednu stranu jsme instalovali motýlkový zámek, takže se zahrada dá zvenku zamknout na klíč. 

Zimní zahrada

Jak si poradit se stíněním a osvětlením při orientaci na jih 

Celá zimní zahrada je orientovaná na jih, takže jsme s klientem řešili i komplexní zastínění. Na jaro a podzim, kdy je slunce níž a svítí hlavně ze strany, jsou ideální boční ZIP markýzy. Na léto musí majitelé počítat se sluncem shora, které bude svítit velkou část dne. Proto jsme nainstalovali i interiérovou střešní markýzu ARNEX, která se sama automaticky spouští podle intenzity osvětlení. 

Každá zimní zahrada potřebuje i vnitřní osvětlení. Konstrukci jsme proto doplnili o LED pásky s nastavitelnou intenzitou, umístěné na každé druhé krokvici, aby zvládly osvětlit celý prostor. 

Jak osvětlení, tak zastínění se ovládá přes SOMFY systém, nejlepší řešení na trhu. Na všechno vám stačí jen jeden ovladač anebo aplikace v mobilu. 

Zimní zahrada

 

Inspiroval vás tento projekt? Chcete taky zimní zahradu na míru? Ozvěte se nám a vymyslíme řešení, které se vám bude líbit.

Podobné články

004902

Zima je krásná, ale jak se zahřát?

Zimní období, tedy doba od 22. prosince do 20. března je obdobím, které vnímáme každý jinak. Jednoduše bych řekl, že děti mají zimu rády protože jde o období, kdy dostávají dárky o Vánocích, těší se na zimní prázdniny a lyžování – prostě zimní sporty. Druhou skupinou jsou potom dospělí, kteří samozřejmě mohou vnímat výhody zimy…

Zimní zahrada

4 důvody, proč si pořídit zimní zahradu

Máte za domem zahradu a rádi se kocháte pohledem na to, co vám tam roste? Představte si, že byste si mohli užívat pohled do zeleně bez ohledu na počasí.   Mít místo, které má všechny výhody verandy, ale zároveň tam neprší a nefouká, to je jeden z důvodů, proč k nám zákazníci přichází. Je toho ale mnohem…

005049

Hliníková nebo dřevěná pergola?

Je-li pro Vás uvedený titulek zajímavý, zřejmě uvažujete o výstavbě nějaké konstrukce se střešní krytinou a právě hledáte informace, které vám pomohou ke správné volbě. Uvažte, že při výběru jakéhokoliv typu konstrukce pergoly se bude tedy jednat o různou cenovou hladinu vycházející z životnosti nebo elegance.

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.