Infolinka

+420 777 727 328

Jak pečovat o markýzy

Viktor Karásek
Viktor Karásek
27.09.2015

Markýzové látky jsou vyráběny ze 100% akrylátového vlákna. Jsou navrhovány a vyráběny pro venkovní použití a následující pokyny o péči je nutno respektovat:

  • markýzová ramena musí zajistit trvalé vypnutí markýzové látky a odstranit jakékoliv tření. Toto napnutí musí také chránit látku před „vodními kapsami“ na markýze.
  • v případě silného větru musí být ramena stažena
  • jestliže markýza byla stažena mokrá, je třeba ji co možná nejdříve rozevřít a nechat ji pořádně vyschnout. Atmosférické znečištění, které zůstává na povrchu, působí negativně a za vlhkých podmínek může způsobit plesnivění nebo rozpad látky. Markýzové látky mají sice speciální povrchovou úpravu jež chrání látku proti shromažďování špíny, nicméně k ochraně této úpravy je nutné dbát následujícího:
    • Standardní údržba: důkladně setřepat prach ze suché látky a jemně vyklepat nebo vykartáčovat. Pak čistit sprchováním vlažnou vodou se slabým roztokem přírodního mýdla, následně jemně vykartáčovat.
    • Odstraňování skvrn: při větším znečištění je doporučováno jako všeobecný přípravek ne více než 1/2 šálku bělícího prostředku a 1/4 šálku přírodního mýdla na 4,5 l vody. Látka by měla být v tomto přípravku ponořena maximálně 20 minut.

Poznámka:

  • nadměrné namáčení v bělícím prostředku může zhoršit kvalitu sešití. Látku je nutno pořádně vymáchat, aby se odstranilo všechno mýdlo. Tato metoda však nesmí způsobit, aby byla zcela odstraněna vodoodpudivost látky. Je-li odpuzování vody poškozeno, musí se látka impregnovat, aby tuto vodoodpudivou vlastnost opět získala.

Podobné články

20150821-075183

Stínění pergoly pomocí baldachýnu

Možná i ve vašem případě jste se propracovali až k tomuto článku, protože byste rádi pořídili vhodné a funkční stínění vaší pergoly. Zřejmě jste ve fázi, kdy po vybudování pergoly tedy dřevěné konstrukce s průhlednou střechou je vhodné účelné přemýšlet i více do budoucnosti a proto jsme tu my. Myslím tím situaci, kdy jako první…

img-2854-4

Svislé markýzy – tma X světlo X stín

Máme pro vás i markýzy jak nadpis napovídá pro aplikaci na stěny tzn. kdy se markýza stahuje/vytahuje nahoru a dolů. V této kategorii je samozřejmě opět více typů výrobků, každý má jiný účel užití, s jinými maximálními rozměry a jinou odolností proti větru, byť se jedná o stínící výrobek je potřeba tuto důležitou vlastnost brát…

Karásek - stínění zimní zahrady - rolety a baldachýn

Jak zastínit vaši zimní zahradu – Tipy a Triky

Víte, že zimní zahrada může být skvělé místo pro relax i v době, kdy se do ní opírá slunce? Stačí mít chytře vyřešené stínění a místo skleníku na tropické rostliny máte místo, kde vám bude příjemně pod jara do podzimu. Jaké možnosti máte? Pojďme se na to podívat!  Baldachýny a rolety – vnitřní stínění s…

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.