Infolinka

+420 777 727 328

Jak zastínit vaši zimní zahradu – Tipy a Triky

Viktor Karásek
Viktor Karásek
26.09.2023

Víte, že zimní zahrada může být skvělé místo pro relax i v době, kdy se do ní opírá slunce? Stačí mít chytře vyřešené stínění a místo skleníku na tropické rostliny máte místo, kde vám bude příjemně pod jara do podzimu. Jaké možnosti máte? Pojďme se na to podívat! 

Baldachýny a rolety – vnitřní stínění s jednoduchou instalací

Jak moc vám bude do zimní zahrady svítit slunce záleží i na její poloze. Pokud máte štěstí a zimní zahrada je orientovaná na jihozápad nebo jihovýchod, vyhnete se přímému slunci v odpoledních hodinách. Na zastínění vám pak budou stačit velkoformátové rolety. Můžete si vybrat, jak moc hustá bude jejich tkanina. Na rolety se používají látky, které jsou průhledné, ale můžeme vám nainstalovat i zatemňovací.

Karásek - stínění zimní zahrady - rolety a baldachýn

 

Druhou variantou vnitřního zastínění jsou podvěsné baldachýny. V podstatě jde o volně posuvné pruhy látek, které se instalují pod střechu. Jste-li zručnější, zvládnete si tento typ zastínění namontovat sami. 

Obě dvě varianty interiérového stínění mají ještě jednu výhodu. Zútulňují prostor a vylepšují akustiku zimní zahrady, takže se uvnitř budete lépe slyšet. Je dobré s nimi počítat už při stavbě zimní zahrady, abyste si naplánovali, kde přesně budou a kde umístíte jejich ovládání. 

Markýzy pro dokonalou ochranu před horkem

Pokud víte, že vám do zimní zahrady svítí slunce většinu dne, měli byste uvažovat o efektivnější formě zastínění, ideálně zvenku. Díky tomu nebude slunce svítit přímo na sklo a uvnitř bude mnohem příjemnější teplota. 

Karásek - stínění zimní zahrady - venkovní markýza nad střechou

 

Exteriérové stínění můžete vyřešit venkovním stíněním typu Screen ZIP. To je velmi odolné větru a je skrz vidět.

Markýzy

Markýzy jsou vyrobeny ze speciální akrylové látky, která je velmi pevná a UV odolná. 

Markýzy na střechy zimních zahrad jsou speciálním typem. Mají součástí vodící lišty, které se kotví do nosníků (krokví) a samozřejmostí je také kazeta s látkou. Tato látku ochrání při nepřízni počasí a nebo v časech, kdy není markýza třeba, například v zimním odbobí. Látka má tak násobně delší životnost, než u klasických markýz bez kazety. 

Karásek - stínění zimní zahrady - markýza nad střechou

 

Markýzová látka odráží teplo a navíc mezerou mezi sklem a látkou proudí vzduch, který ochlazuje střešní krytiny ze skla nebo polykarbonátu. Abyste nemuseli myslet na to, kdy markýzu spustit, nabízíme vám namontování systému se sluneční automatikou. Jakmile na střechu začne svítit slunce, markýza se sama spustí a díky tomu v zimní zahradě zůstane příjemné klima. Kromě toho můžete mít i větrnou automatiku a dešťovou, které zajistí, že markýza v případě deště, respektive větru, sama vyjede.

Screen ZIP

Prosklené stěny zimní zahrady můžete zastínit i venkovními roletami Screen ZIP. Kromě toho, že stejně jako markýzy zvládnou absorbovat teplo ze slunečního záření, zároveň uvidíte skrze látku na svou zahradu.  Navíc jsou tyto rolety designový prvek, který můžete přizpůsobit vzhledu celé zimní zahrady. 

Nejste si zatím jistí a potřebujete poradit, který typ stínění se hodí pro vaši zimní zahradu? Dejte nám vědět!

Podobné články

img-2854-4

Svislé markýzy – tma X světlo X stín

Máme pro vás i markýzy jak nadpis napovídá pro aplikaci na stěny tzn. kdy se markýza stahuje/vytahuje nahoru a dolů. V této kategorii je samozřejmě opět více typů výrobků, každý má jiný účel užití, s jinými maximálními rozměry a jinou odolností proti větru, byť se jedná o stínící výrobek je potřeba tuto důležitou vlastnost brát…

005041

Na co si dát pozor při nákupu markýzy?

Jak se horizontální markýza vybírá a podle jakých parametrů si ji vybrat jako vhodnou alternativu právě pro vaší terasu, balkon? Na úvod ještě upřesním pojem horizontální markýza, jedná se o jednu z mnoha typů markýz jako stínícího výrobku. Horizontální markýza přesněji řečeno je markýza s horizontálními (vodorovnými) skládacími rameny upevněnými buď na nosném profilu v…

005058

Elektrickou markýzu? ANO! S motorem od Somfy

Rád bych se s Vámi podělil o informace, které mohou pomoci Vám, každému kdo uvažuje o pořízení nové markýzy nebo stínícího prvku k vašemu domu nebo provozovně. Samozřejmě je mnoho možností, jak zastínit uvažovaný prostor k práci nebo odpočinku.

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.