Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Stínění pergoly pomocí baldachýnu

Možná i ve vašem případě jste se propracovali až k tomuto článku, protože byste rádi pořídili vhodné a funkční stínění vaší pergoly. Zřejmě jste ve fázi, kdy po vybudování pergoly tedy dřevěné konstrukce s průhlednou střechou je vhodné účelné přemýšlet i více do budoucnosti a proto jsme tu my.

Myslím tím situaci, kdy jako první krok pořídíte stínění střechy zřejmě umístěné na spodní straně střechy a pak v následujících letech možná zjistíte, že pobyt pod pergolou není ideální, když fouká i malý vítr nebo prší i málo, a to jsem ještě nestihl zmínit zimní období kdy bude pod pergolou listí nebo i zanesený sníh a vaše souprava na stolování nebo další jiné předměty je potřeba v tomto období chránit nebo přemístit jinam v takovém případě vám pak umíme pomoci dvakrát tolik.

Dodat stínící zařízení a zasklít boční stěny použitím posuvných systémů. K zasklívaní vám na našich webových stránkách www.karasek.cz presentujeme v sekci VIDEA každý z používaných systémů, a to i několikrát.


A zpět ke stínění. Stínící výrobek by pak v ideálním případě neměl omezit budoucí použití zasklení. Respektive zasahovat do prostoru kde později může být stěna s posuvným systémem. Naše doporučení bude tak jako v mnoha případech padat na podvěsný baldachýnový způsob ručně nebo i elektromotoricky ovládaného provedení. Také je pak pro tyto aplikace baldachýnu dobré znát vaši stavební dispozici a k tomu prosím zašlete fotku hotové pergoly nebo i fotku kde pergolu plánujete a pergola ještě není namontovaná (pak i výkres od tesaře, truhláře). Tyto veličiny pak vyhodnotíme a navrhneme vhodný způsob, velikost.

Často bývá na překážku použití baldachýnové markýzy nízko nad okny, napojená střecha pergoly nebo velké rozteče krokví, sudý lichý počet v závislosti k velikosti střechy. Každý výrobek má svá rozměrová maxima a tyto pak souvisí se sklonem střechy a ručně ovládanou verzí baldachýnu. Tzn. čím větší sklon tím úměrně menší velikost baldachýnu, kterou zvládne obsluhovat i sama žena. Při obsluze se totiž dílčí volány hmotnostně sčítají a pak by větší počet moc širokých dílů látky včetně hliníkových profilů mohl být těžký. Toto byste mohli ocenit až po naší realizaci, dodávce při prodeji, v praxi. Na tom si zakládáme.


Samozřejmě od nás můžete očekávat baldachýnový výrobek s kvalitní markýzovou látkou zn. SATTLER nebo DICSON, což jsou lídři. Na tento typ látky se můžete spolehnout po dlouhá léta. Stálobarevnost zaručena, materiál se „nerozpadne“ a bude vás chránit proti UV záření. Máme však i levnější možnosti při použití roletových látek, ale tyto nejsou vhodné na exteriérové aplikace tzn. pergoly bez bočních stěn nebo tam kde bude kolísat vlhkost až k inverzním extrémům.

 

Shrnu-li obsah tohoto článku, tak jsme projednali:

  • Velikost výrobků v závislosti na aplikovanou nakloněnou rovinu
  • Ovládání ruční či elektrické
  • Kvalitu použitých materiálů – markýzová látka, žádný polyester! Na to pozor.

Na konec budeme potřebovat znát vaší vizi co se barev týče.

Barva látky – odstín alespoň přibližně a barvu konstrukce markýzy tzn. barvu hliníkových profilů.
Další podrobnosti upřesníme a společně následně doladíme.
Přeji dlouholeté spokojené užívání kvalitního výrobku. Rosťa Karásek.

 

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.