Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Svislé markýzy – tma X světlo X stín

Máme pro vás i markýzy jak nadpis napovídá pro aplikaci na stěny tzn. kdy se markýza stahuje/vytahuje nahoru a dolů. V této kategorii je samozřejmě opět více typů výrobků, každý má jiný účel užití, s jinými maximálními rozměry a jinou odolností proti větru, byť se jedná o stínící výrobek je potřeba tuto důležitou vlastnost brát v potaz. 

Často je možné vidět markýzu s vodícími lanky i tam kde by být neměla, protože při větru je odpor látky velký (viz. plachty na plachetnici) a když tuto markýzu použijete ve volném prostoru tzn. jinde než před sklem okna pro kterou je markýza koncepčně navržena, může být problém a nebudete spokojeni. Svislé nebo i vertikální markýzy budou u Vás opět vybaveny kvalitní markýzovou látkou SATTLER, DICKSON, technický textil a tím Vám jasně deklarujeme a slibujeme dlouletou spokojenost se stálobarevností a ochranou před UV zářením. Tyto látky mají svou kvalitu prokazatelnou i údajem hmotnosti – 230 g/m2 a to je to, co potřebujete. Svislé markýzy jak název napovídá budou vhodné pro aplikace do bočních stěn pergoly a to ať zasklené nebo nezasklené. V případě že pergolu ještě nemáte zasklenou bylo by fajn pouvažovat o případném budoucím možném zasklení a to hlavně z důvodu, aby markýza pak někdy nepřekážela nebo neznemožňovala použití posuvných nebo jiných zasklívacích systémů.


Po rozhodnutí použití svislých markýz, pak již budeme rádi, když nám byť i o malé pravděpodobností budoucího použití zasklení povíte. Vše pak bude spíše bez více nákladů. Svislé markýzy se svými maximálními rozměry dle typu pak mohou překvapit a jejich ovládání, dle velikosti pak bude možné ručně klikou nebo elektromotoricky. U některých typů pak pouze elektromotoricky. První rozdělení bych rád upřesnil na tyto možnosti: Boční vedení lanky nebo tyčkou (kulatina), nebo boční vedení v lištách se ZIP systémem. Kdy první způsob jsem již zmínil výše a druhá možnost je ta doporučitelná právě pro aplikace do bočních stěn pergol, protože zde pak může snadno plnit funkci větrolamu, respektive zamezit průvanu pod pergolou. Pozor však na vlastnosti látky – stínit, a tím snižovat světelnou úroveň v chráněném prostoru. Tuto schopnost pak lépe plní skleněné posuvné systémy, které mohou celoročně oddělovat interiér od exteriéru. Co bych s markýzou i se ZIP systémem nedoporučil. Jsme sice v kategorii vertikálních markýz, ale představte si situaci, kdy uvážíte použití tohoto typu markýz do všech bočních stěn a pak zjistíte, že průchod je pak možný až po 100% vytažení zvolené markýzy. 


Pro takový případ je na místě uvážit i použití horizontální markýzy – tzn. stínící kšilt – jako když si nasadíte na hlavu kšiltovku. Oči horizontálně a do dálky vidí a přesto jsou ve stínu. To je jen nápad řešení které pro Vás na základě Vašich přání a indicií ve většině případů najdeme. Samozřejmě počítáme s loajálností v takových případech, protože právě ten nápad může být zásadní rozdíl, kterého by pak uměl každý zneužít a považovat ho za svůj a poptat ho jinde, kde bez práce a přemýšlení (možná až roboticky) sdělí nižší cenu možná až na hranici rentability. Rádi Vám pomůžeme a k tomu potřebujeme od Vás kooperaci a zaslání fotek místa pro uvažovanou instalaci a co nejvíce indicií o vašich představách, jak užitkových co by jste rádi získali ale i o barvách konstrukce výrobku, které mohou být také důležité.

 

Článek zatím nikdo nehodnotil.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2021 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.