Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Jak rozdělit pokoj? Tipy na dělící příčky

Už vím, jak jsou dnes dobré informace nedostupné a proto, když od Vás přistane v mé emailové poště tolik poptávek, které jsou vždy o tom, že potřebujete rozdělit nebo oddělit jednotlivé části bytu, proto jsem se rozhodl napsat tento článek, který by Vám měl pomoci si představit, jak naše dělící stěny fungují, jak se dají definovat pro jednotlivé způsoby použití vždy pokud možno nejlépe k vaší stavební dispozici. 

Dělící interierové stěny buď posuvné nebo křídlové v hliníkových rámech

Ve svém zadání mne prosím co nejvíce informujte co od dělící stěny očekáváte, jakou má rozdělení plnit funkci a účel. Prostě zkuste popsat vaše přání - pak umíme najít relevantní řešení ve spojení s našimi zkušenostmi, možnostmi využití různých dostupných materiálů (sklo, sendvič desky, lamino, tahokov, PCD, laserem vyřezané díly apod.).Také volba odpovídajícího systému předurčuje řešení k úspěchu, kdy vaší i nemalou investici oceníte při dlouhodobém používání. Myslím, že pro rozhodnutí, které chcete učinit je soubor správných informací velice důležitý.

K čemu se dělící stěny hodí?

Dělící stěna s mléčným sklem Dělící stěna s mléčným sklem

Dělící stěny od nás můžete požadovat pro aplikace, kdy potřebujete rozdělení místnosti víceméně těsné proti průvanu, tím i přiměřeně při volbě tuhé výplně bude dobře plnit roli i jako zvukově neprůzvučná stěna.

Jestliže více upřednostníte designovou stránku nově plánované stěny, pak vám nabídneme skleněné bezrámové stěny s několika možnými způsoby otevírání (pevné s křídlovými dveřmi, posuvné stěny, posuvně skládací). Tyto stěny budou vždy při použití bezpečnostních tvrzených skel (typ ESG) o síle 10 i více mm. Bude se tedy jednat o nákladnou investici. Tyto systémy pro bezrámové stěny pak vykazují technické mezery mezi posuvnými skly a nutné mezery například u podlahy. Tyto stěny, ale budou v průchozích částech bezbarierové (není osazena žádná spodní kolejnice), protože pohyblivá posuvná skla visí na nosné konstrukci, stropní části - zdůrazňuji, že to nelze nijak lehce obejít.

Zpět k rámovým, cenově dostupným posuvným stěnám. Pro všechny z vás, kteří stále věnují pozornost mému článku. 

V případě například rozdělení místnosti, kdy uvažujete o možné maximální odsunuté stěně v době, kdy není požadováno rozdělení, pak pro tyto případy navrhneme maximální počet čtyři křídla (výjimečně 5 křídel) posunutelná k jedné ze stran otvoru v závislosti na rozměru šířky / výšky a použité výplně v křídlech z důvodu hmotnosti jednoho křídla.

Je li poměr při rozdělení šířky nevyhovující, zvolíme pak jiný / větší počet křídel s roztahováním křídel na obě strany, tj. na oponu. Zde po zvážení umíme pracovat i s lichým počtem křídel, například 3+2 kusy, 4+3 kusy apod. Vím, že neuvedu všechny aplikovatelné případy, proto jsme zde a s výhodným řešením vám pomůžeme při zohlednění všech dostupných aspektů.

Proč naše dělící stěny tolik zákazníků použije?

Větrací mřížka v křídle Větrací mřížka v křídle

Umíme kombinovat možné i „nemožné” a hledáme řešení vždy pro každý jediný případ. Naposledy jsme vyřešili dělící stěnu u spacího koutu manželů, kdy tento přímo navazoval na obývací prostor. Pak, ale přišel moment „AHA”, když spací část uzavřeme a v této zůstane uzavřen například jeden z partnerů, musíme zajistit cirkulaci vzduchu a proto jsme do každého posuvného křídla (2ks) společně s mléčným sklem Connex 3.3.1 vložili nahoru i dolů hliníkový 6 mm silný díl s laserem vyřezanými otvory dle našeho vlastního návrhu. Tento jsme nalakovali práškovou vypalovanou barvou RAL 9006 a samo-cirkulační větrání „je na světě”. Navrhovali jsme i jiná řešení, ale u klienta vyhrál tento.

Ale to není vše o co bych se s vámi chtěl podělit 

Dělící stěna fixní + posuvná Dělící stěna fixní + posuvná

Dělící stěny posuvné je možné kombinovat s pevnými rámy a vznikají další a další možné kombinace. Výhoda pevných rámů je v jejich tuhosti i s vybranou méně tuhou výplní. Samotný rám je hluboký 50 mm a to je vždy méně, než když se rozhodnete pro sádrokartonovou konstrukci. A když nechcete doma staveniště, vyhrávají naše pevné stěny. 

Na závěr jedno zlepšení, posun - do pevných stěn umíme osadit naše systémové křídlové dveře z hliníkových profilů, které vyhovují svou téměř shodou hloubkou 45 mm s pevnými rámy, které jak jsem již zmínil jsou 50 mm. Křídlové hliníkové dveře pak lze osadit zámkem FAB a tím oddělovaný prostor můžete snadno uzamykat z obou stran.

Jestliže najdete ve výše uvedeném textu využitelnou shodu s Vaším přáním, potřebou, oslovte nás. Barevné provedení všech systémových hliníkových komponentů nabízíme bez příplatku v barvě bílá nebo moderní a často použitá verze šedé / stříbrné - přírodní eloxovaný hliník. Tato povrchová úprava je dlouhodobě odolná podobně jako lakovaný povrch práškovou vypalovanou barvou - Komaxit.

Pro aplikace s potřebou jiné barvy RAL tuto společně vybereme ze vzorníku barevných možností RAL Classic.

Věřím, že tímto článkem jsem Vám osvětlil problematiku dělení pokojů pomocí dělících posuvných stěn a těším se na naši spolupráci a Vaši dlouhodobou spokojenost.

Váš Rosťa Karásek

61 lidem se líbí tento článek.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.