Rychlý kontakt
infolinka 777 727 328

Jak na plastové shrnovací dveře

Téma shrnovacích dveří již znáte medializované z dřívějších dob. Přesto je toto zboží stále jedno z nejvhodnějších, když povážíme cenu a výkon. Když bych rozdělil možnosti zahrnující toto téma, na prvním místě pak doporučím shrnovací dveře plastové pro otvory s výškou do 205 cm, protože zde je pak cena nižší. Když výška tento rozměr přesáhne a bude maximálně 250 cm, pak bude cena vyšší.  

Výhody shrnovacích dveří

Shrnovací dveře obloukové Shrnovací dveře obloukové

Výhody plastových dveří vidím a prezentuji v tom, že mohou splývat s potřebným designem ke sladění k vašemu interieru, protože shrnovací dveře nabízíme i v provedení s imitací dřeva. Důvodem instalace do dveřního nebo stavebního otvoru je často právě to, že tyto „shrnovačky” nezabírají místo při otevírání na žádnou stranu otvoru jako klasické křídlové dveře. Právě uváděné provedení shrnovacích dveří, kdy jsou lamely z plastu nabízíme je pro Váš otvor tak, že přizpůsobíme výrobek výšce otvoru a to s přesností dle provedeného zaměření instalačního otvoru, kdy běžně odečteme (vy odečtete) například 5 mm z menší zaměřené výšky vpravo či vlevo nebo eventuálně uprostřed, jde li o otvor širší než 1 m. 

Dveře na míru

Designová klika dveří Designová klika dveří

Se šířkou shrnovacích dveří je pojem „na míru” spíše o tom, že uvedená šířka se rovná délce horní kolejnice, kterou zaměřujte právě v místě budoucí pozice kolejnice. Oceníte pak, že kolejničku nebudete rozměrově upravovat. K tomuto rozměru šířky pak dveře budou složeny z potřebného počtu lamel, které mají danou šířku a při roztažení pak mohou plastové shrnovací dveře více či méně narovnané. A to z vlastní praxe uvádím takto podrobně, abyste si toto uvědomili a tento stav vás nepřekvapil. 

Příklad sestavy shrnovacích dveří

Uvedu příklad, kdy dveře jsou sestaveny ze šesti celých plnohodnotných lamel a zakončeny jsou na obou stranách polovičními lamelami. Každé dveře pak mají volitelně úchyty, kliky nebo magnetky - díl za který dveře obsluhujete. V této kompozici budou shrnovací dveře vhodné pro otvor široký od 810 - 910 mm  a v otvoru budou plnit svoji roli správně. 

Protože se zabýváme pomáháním vám všem, nabízím zde službu navíc a to je využít shrnovací dveře v dané sestavě pro co nejširší otvor z důvodu, jak jsem uváděl výše - v uzavřeném stavu budou pěkně natažené, tak jak spojovací klouby lamel dovolí. Zdůrazňuji, nejedná se však nikdy o přímku. Budete li otvor a jeho velikost před otevíráním dveří moci ovlivnit, tak se výše uvedená přidaná hodnota projeví v eleganci a celkovém dojmu při uzavřeném otvoru tímto spolehlivým výrobkem. 

Jak na prosklení dveří?

Prosklené lamelové dveře Prosklené lamelové dveře

Tolik snad k těm nejdůležitějším technickým parametrům a je li tento výrobek pro vás stále přitažlivý, uvedu pár vět k designové stránce, která spočívá ve výběru barvy (dekoru) těchto dveří, počtu a typu možných okýnek, které dveře mohou elegantně prosvětlit, ale zde nejsem zastáncem počet okýnek přehánět a instalovat jich tolik, co se do nich vejde. 

Často u nás klienti oceňují individuální kompozici, sestavu okýnek pro splnění účelu a ještě to zajímavě vypadá. A jedno krásné na závěr, kdo má doma kočičku nebo pejska? Když tyto dveře vybavíte u nás hliníkovou klikou s klíčkem, můžete se spolehnout, že takové dveře domácí mazlíček neotevře a budou také doplňkem vaší domácnosti. 

Vycházím z letité praxe a toto jsem několikrát řešil s klienty, kteří si později domácího mazlíčka dopřáli a pak levnější magnetické madlo dokáže i chytrá kočka nebo pes lehce odpojit a do uzavřeného prostoru proniknout.

 

Tak uvažte, co je vaším záměrem a společně zvolíme vhodnou verzi shrnovacích dveří.

Váš Rosťa Karásek, 3.2.2014

Inspirace pro Vás:

 

31 lidem se líbí tento článek.

Líbí se Vám naše realizace?

Odešlete poptávku a připravíme Vám cenovou nabídku.

Kontaktujte nás

 

Karásek s. r. o.
Nemanická 5 (Areál Řempo)
370 10  České Budějovice

 

+420 777 727 328

Ochrana osobních údajů

© 2014, 2022 Karásek s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost Lynt services s.r.o.