Infolinka

+420 777 727 328

Hliníková nebo dřevěná pergola?

Viktor Karásek
Viktor Karásek
17.02.2014

Naše téma – náš obor jsou hliníkové konstrukce pergol, které Vám zajistí dlouhodobě kvalitní a tuhou konstrukci pro daný účel. Předpokládáme, že byste rádi získali kvalitní hezký prvek v návaznosti na vaši stávající stavbu. To vám hliníkové pergoly mohou zajistit, ať se jedná o provedení v bílé nebo v šedém provedení eloxovaný hliník. Pak je více a více požadavků, kdy klient upřednostní hliníkový materiál, ale esteticky potřebuje získat konstrukci imitující dřevo. Pak vybíráme ze vzorníku vhodnou hnědou i jinou barvu RAL.

Proč bych si měl koupit hliníkovou pergolu, když je dražší? 

Proč tedy hliník a vyšší investiční náklady, když víte, že dřevěnou pergolu můžete vytvořit i z materiálu cenově dostupnějšího? Dřevěné hranoly se středovým jádrem, které budou ještě nějaký čas pracovat postupným sesycháním, budou praskat, stáčet se v podélné ose trámku, tak získáte jistě také konstrukci plnící svůj účel. Jen zapomeňte na možnost použití skleněných tabulí na střechu (skleněná střecha). V lepším případě budete komunikovat s tesařem, který doporučí již kvalitnější surovinu a to dřevěné hranoly KVH nebo lepené Euro-hranoly. 

V tomto případě při požadavku na vysokou úroveň povrchové úpravy resp. impregnace dosáhnete hodnotného výsledku, vhodného i pro použití skleněné střechy. Stále však bude vhodné, když si budete umět zkalkulovat cenu budoucího nutného servisu údržby této i předchozí verze dřevěné konstrukce.

Výše uvedené informace vyjma hliníkových pergol je spíše jako jedna z ingrediencí pro správnou volbu. Víte přeci, že dnes je na trhu mnoho výrobků, které počítají s omezenou životností z důvodu nutných opakovaných nákupů téhož výrobku. To si ovšem troufám vyvrátit v případě investice do hliníkové pergoly / altánu. Z hlediska údržby povrchově upraveného hliníkového materiálu je to volba více než správná. V krátkosti uvedu alternativy kovových konstrukcí, kdy jedna bude z nerezového materiálu a bez komentáře také výborná volba, druhá kovová verze bude ze železa, v lepším případě pozinkovaného. Ale myslím, že toto bude stav, který bude spíše vzácností. Více si dokáži představit zámečnickou firmu, která Vám konstrukci dodá, svaří v surovém stavu železných profilů a kvalitní povrchová úprava je sázkou do loterie.

Jaké pergoly vyrábíme my?

A nyní zpět k hliníkovým konstrukcím jak je tvoříme my, firma Karásek s.r.o.. Každá zakázka je svým řešením, rozměry a způsobu kotvení originálem. Přistupujeme k Vaší stavební dispozici s respektem a jsme schopni zajistit speciální kotvící prvky právě vhodné pro vaši aplikaci. Tímto si myslím, že získáváme vaši důvěru a upřednostnění před podobnými hliníkovými unifikovanými (rozměrově definovanými), levnějšími výrobky, které trh také jistě nabízí. Proto se Vás dotazuji – chcete zakázkově individuální dílo vyhovující právě vaším potřebám – snům, nebo vám stačí hotový na internetu vyhledatelný často poddimenzovaný výrobek pro naše české klimatické podmínky?  (dovoz z jižních zemí ). Naše konstrukce navrhujeme se zkušenostmi získanými ze skandinávských zemí, kde se studený typ celozasklené hliníkové konstrukce bez přerušených tepelných mostů (PTM) často využívá pro nízkonákladový zimní provoz bez plánovaného celosezonního vytápění.  A upřednostněnou výhodou je v těchto případech pořízení hliníkového zaskleného altánu bez PTM právě jako tepelný nárazník k Vašemu domu, nebo jako kolektor teplého vzduchu. 

Pro jakou volbu se rozhodnete? Pojďme do toho společně a VY získáte kvalitní hliníkovou pergolu či altán.

Rosťa Karásek, 17.2.2014

Podobné články

Hliníková zimní zahrada

Stavba zimních zahrad: jak vybrat správný materiál pro konstrukci

Stavba zimní zahrady je poměrně velká investice a měli byste si ji dobře promyslet. Nejde jen o rozměry a vybavení, ale hlavně o materiál, ze kterého si ji necháte postavit. V současné době se na trhu můžete potkat s nabídkou zimních zahrad z hliníku, plastu nebo dřeva a každý materiál má své. Pojďme se na…

dsc-0466

Jak na plastové shrnovací dveře

Téma shrnovacích dveří již znáte medializované z dřívějších dob. Přesto je toto zboží stále jedno z nejvhodnějších, když povážíme cenu a výkon. Když bych rozdělil možnosti zahrnující toto téma, na prvním místě pak doporučím shrnovací dveře plastové pro otvory s výškou do 205 cm, protože zde je pak cena nižší. Když výška tento rozměr přesáhne a bude…

004902

Zima je krásná, ale jak se zahřát?

Zimní období, tedy doba od 22. prosince do 20. března je obdobím, které vnímáme každý jinak. Jednoduše bych řekl, že děti mají zimu rády protože jde o období, kdy dostávají dárky o Vánocích, těší se na zimní prázdniny a lyžování – prostě zimní sporty. Druhou skupinou jsou potom dospělí, kteří samozřejmě mohou vnímat výhody zimy…

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.