Infolinka

+420 777 727 328

Hliníková nebo dřevěná pergola?

Viktor Karásek
Viktor Karásek
17.02.2014

Naše téma – náš obor jsou hliníkové konstrukce pergol, které Vám zajistí dlouhodobě kvalitní a tuhou konstrukci pro daný účel. Předpokládáme, že byste rádi získali kvalitní hezký prvek v návaznosti na vaši stávající stavbu. To vám hliníkové pergoly mohou zajistit, ať se jedná o provedení v bílé nebo v šedém provedení eloxovaný hliník. Pak je více a více požadavků, kdy klient upřednostní hliníkový materiál, ale esteticky potřebuje získat konstrukci imitující dřevo. Pak vybíráme ze vzorníku vhodnou hnědou i jinou barvu RAL.

Proč bych si měl koupit hliníkovou pergolu, když je dražší? 

Proč tedy hliník a vyšší investiční náklady, když víte, že dřevěnou pergolu můžete vytvořit i z materiálu cenově dostupnějšího? Dřevěné hranoly se středovým jádrem, které budou ještě nějaký čas pracovat postupným sesycháním, budou praskat, stáčet se v podélné ose trámku, tak získáte jistě také konstrukci plnící svůj účel. Jen zapomeňte na možnost použití skleněných tabulí na střechu (skleněná střecha). V lepším případě budete komunikovat s tesařem, který doporučí již kvalitnější surovinu a to dřevěné hranoly KVH nebo lepené Euro-hranoly. 

V tomto případě při požadavku na vysokou úroveň povrchové úpravy resp. impregnace dosáhnete hodnotného výsledku, vhodného i pro použití skleněné střechy. Stále však bude vhodné, když si budete umět zkalkulovat cenu budoucího nutného servisu údržby této i předchozí verze dřevěné konstrukce.

Výše uvedené informace vyjma hliníkových pergol je spíše jako jedna z ingrediencí pro správnou volbu. Víte přeci, že dnes je na trhu mnoho výrobků, které počítají s omezenou životností z důvodu nutných opakovaných nákupů téhož výrobku. To si ovšem troufám vyvrátit v případě investice do hliníkové pergoly / altánu. Z hlediska údržby povrchově upraveného hliníkového materiálu je to volba více než správná. V krátkosti uvedu alternativy kovových konstrukcí, kdy jedna bude z nerezového materiálu a bez komentáře také výborná volba, druhá kovová verze bude ze železa, v lepším případě pozinkovaného. Ale myslím, že toto bude stav, který bude spíše vzácností. Více si dokáži představit zámečnickou firmu, která Vám konstrukci dodá, svaří v surovém stavu železných profilů a kvalitní povrchová úprava je sázkou do loterie.

Jaké pergoly vyrábíme my?

A nyní zpět k hliníkovým konstrukcím jak je tvoříme my, firma Karásek s.r.o.. Každá zakázka je svým řešením, rozměry a způsobu kotvení originálem. Přistupujeme k Vaší stavební dispozici s respektem a jsme schopni zajistit speciální kotvící prvky právě vhodné pro vaši aplikaci. Tímto si myslím, že získáváme vaši důvěru a upřednostnění před podobnými hliníkovými unifikovanými (rozměrově definovanými), levnějšími výrobky, které trh také jistě nabízí. Proto se Vás dotazuji – chcete zakázkově individuální dílo vyhovující právě vaším potřebám – snům, nebo vám stačí hotový na internetu vyhledatelný často poddimenzovaný výrobek pro naše české klimatické podmínky?  (dovoz z jižních zemí ). Naše konstrukce navrhujeme se zkušenostmi získanými ze skandinávských zemí, kde se studený typ celozasklené hliníkové konstrukce bez přerušených tepelných mostů (PTM) často využívá pro nízkonákladový zimní provoz bez plánovaného celosezonního vytápění.  A upřednostněnou výhodou je v těchto případech pořízení hliníkového zaskleného altánu bez PTM právě jako tepelný nárazník k Vašemu domu, nebo jako kolektor teplého vzduchu. 

Pro jakou volbu se rozhodnete? Pojďme do toho společně a VY získáte kvalitní hliníkovou pergolu či altán.

Rosťa Karásek, 17.2.2014

Podobné články

img-2854-4

Svislé markýzy – tma X světlo X stín

Máme pro vás i markýzy jak nadpis napovídá pro aplikaci na stěny tzn. kdy se markýza stahuje/vytahuje nahoru a dolů. V této kategorii je samozřejmě opět více typů výrobků, každý má jiný účel užití, s jinými maximálními rozměry a jinou odolností proti větru, byť se jedná o stínící výrobek je potřeba tuto důležitou vlastnost brát…

Karásek - stínění zimní zahrady - rolety a baldachýn

Jak zastínit vaši zimní zahradu – Tipy a Triky

Víte, že zimní zahrada může být skvělé místo pro relax i v době, kdy se do ní opírá slunce? Stačí mít chytře vyřešené stínění a místo skleníku na tropické rostliny máte místo, kde vám bude příjemně pod jara do podzimu. Jaké možnosti máte? Pojďme se na to podívat!  Baldachýny a rolety – vnitřní stínění s…

Zimní zahrada

4 důvody, proč si pořídit zimní zahradu

Máte za domem zahradu a rádi se kocháte pohledem na to, co vám tam roste? Představte si, že byste si mohli užívat pohled do zeleně bez ohledu na počasí.   Mít místo, které má všechny výhody verandy, ale zároveň tam neprší a nefouká, to je jeden z důvodů, proč k nám zákazníci přichází. Je toho ale mnohem…

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.