Infolinka

+420 777 727 328

Stavba zimních zahrad: jak vybrat správný materiál pro konstrukci

Viktor Karásek
Viktor Karásek
26.07.2023

Stavba zimní zahrady je poměrně velká investice a měli byste si ji dobře promyslet. Nejde jen o rozměry a vybavení, ale hlavně o materiál, ze kterého si ji necháte postavit. V současné době se na trhu můžete potkat s nabídkou zimních zahrad z hliníku, plastu nebo dřeva a každý materiál má své. Pojďme se na ně podívat blíž!

Dřevo – klasika náročná na údržbu

Pamatujete si naše historické okénko o původu zimních zahrad (oranžérií)? Dřevěné konstrukce přinášejí atmosféru “starých časů” i do moderních exteriérů. Rustikální vzhled je navíc výhodou i tehdy, pokud nám jde o harmonické propojení stavby a okolní krajiny. 

Nezapomínejte ale, že dřevo vyžaduje pravidelnou a pečlivou údržbu, aby si zachovalo svou krásu a trvanlivost. Venku na konstrukci působí povětrnostní vlivy, zejména déšť a slunce, které mohou dřevo postupně poškozovat, a to vede k prasklinám a deformacím. I když se v současnosti používá na stavbu zimní zahrady odolnější konstrukce z lepeného dřeva, která je ošetřená lazurami, mořením a lakem, je potřeba tyto nátěry obnovovat. Dřevo také stárne a může se měnit jeho barva.  

 

Dřevěná zimní zahrada

Plast – nízké náklady, nízká životnost 

Plastové zimní zahrady lákají nízkými náklady, tedy minimálně těmi při pořízení a instalaci. Mají ale několik výrazných nevýhod. Plastové profily by se dle odborníků neměly používat jako nosné prvky vyšších stěn a střechy, protože plast má obecně nižší nosnost a navíc může trpět ztrátou pevnosti kvůli slunečnímu záření a UV paprskům. Na slunci také bledne, takže byste za pár let měli z uhlově černé jen nevýrazně šedou. 

Plastová zimní zahrada

Hliník – moderní praktičnost a nekompromisní trvanlivost

V současnosti je nejoblíbenějším materiálem na stavbu zimních zahrad hliník. Tento moderní materiál vyniká dlouhou životností a vzhledem, který ladí se širokou škálou designů a architektonických stylů. Naše firma používá na konstrukci zimních zahrad lakované nebo eloxované hliníkové profily. Díky těmto úpravám je hliník odolnější vůči mechanickému poškození, nepoškrábe se a konstrukce tak vypadá jako nová řadu let. 

Konstrukce našich sezónních zimních zahrad z hliníku je subtilní, celek vypadá elegantně a vzdušně a zevnitř máte nerušený výhled na okolní krajinu. 

Kromě toho mají hliníkové profily vysokou nosnost a dají se použít nejen na stěny, ale i na střechu. U stěn používáme kombinaci statických a posuvných dílů, aby se dalo dobře větrat a aby stavba plynule navazovala na zahradu.

 

Hliníková zimní zahrada

Vybrali jste si, který materiál bude pro vaši zimní zahradu ten pravý? Pokud vyhrála hliníková konstrukce, rádi vám postavíme zimní zahradu přímo na míru. Stačí se ozvat! 

Podobné články

005043

Jak rozdělit pokoj? Tipy na dělící příčky

Už vím, jak jsou dnes dobré informace nedostupné a proto, když od Vás přistane v mé emailové poště tolik poptávek, které jsou vždy o tom, že potřebujete rozdělit nebo oddělit jednotlivé části bytu, proto jsem se rozhodl napsat tento článek, který by Vám měl pomoci si představit, jak naše dělící stěny fungují, jak se dají…

005049

Hliníková nebo dřevěná pergola?

Je-li pro Vás uvedený titulek zajímavý, zřejmě uvažujete o výstavbě nějaké konstrukce se střešní krytinou a právě hledáte informace, které vám pomohou ke správné volbě. Uvažte, že při výběru jakéhokoliv typu konstrukce pergoly se bude tedy jednat o různou cenovou hladinu vycházející z životnosti nebo elegance.

005041

Na co si dát pozor při nákupu markýzy?

Jak se horizontální markýza vybírá a podle jakých parametrů si ji vybrat jako vhodnou alternativu právě pro vaší terasu, balkon? Na úvod ještě upřesním pojem horizontální markýza, jedná se o jednu z mnoha typů markýz jako stínícího výrobku. Horizontální markýza přesněji řečeno je markýza s horizontálními (vodorovnými) skládacími rameny upevněnými buď na nosném profilu v…

Nezávazná poptávka

Prosíme přiložte fotografie k poptávce, jsou důležité pro správně řešení.

Nahrát soubory

Tato pole jsou povinná.

Společnost Karásek s.r.o., IČ 251 64 589, se sídlem České Budějovice, Nemanická 437/5, PSČ 370 10, jako správce zpracovává osobní údaje. Společnost zpracovává osobní údaje v souladu s právními předpisy, především v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Společnost informuje, že každá fyzická osoba má právo na přístup k osobním údajům, právo na změnu údajů a právo na výmaz údajů, případně právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů. Společnost nepředává osobní údaje dál pro marketingové nebo jiné obchodní aktivity. Právo odvolat souhlas i dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů je možno využít v sídle společnosti nebo prostřednictvím emailu sekretarka@karasek.cz . V souvislosti se zpracováním osobních údajů má osoba právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů.